Andaluzja wśród najchętniej wybieranych regionów w Hiszpanii

Andaluzja wśród najchętniej wybieranych regionów w Hiszpanii

Andaluzja wśród najchętniej wybieranych regionów w Hiszpanii

Andaluzja to jeden z najpopularniejszych regionów turystycznych w Hiszpanii. W roku 2022 Andaluzja zanotowała wzrost ilości turystów o 130,4%, w porównaniu z rokiem poprzednim. Prognozy wskazują, że również rok 2023 zapowiada się na rekordowy.

O zaletach życia i inwestowania w regionie pisaliśmy już po części w wywiadzie z Prezesem Marbella Houses.

W dużym skrócie Costa del Sol to prestiż, doskonały klimat, wspaniała kuchnia i wiele innych czynników, które czynią to miejsce jednym z najbardziej atrakcyjnych do życia i inwestowania na świecie.

Turystyka – dane statystyczne

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych krajów turystycznych na świecie, słynącym z pięknych plaż, słońca, pysznej kuchni i bogatej kultury. W 2019 roku kraj ten przyciągnął ponad 83,7 miliona turystów, co było rekordową liczbą. Mimo pandemii COVID-19, w lipcu 2022 roku liczba zagranicznych turystów przekroczyła rekordowy poziom sprzed czterech lat.

Według danych opublikowanych przez Hiszpański Urząd Statystyczny INE, w 2022 roku Andaluzję odwiedziło 6,4 mln turystów, w tym 4,4 mln turystów zagranicznych i 2 mln turystów krajowych. To wzrost o 130,4% w porównaniu z rokiem 2021.

Region ten jest szczególnie popularny wśród turystów z Europy, którzy przyjeżdżają tu głównie w celu wypoczynku na plaży. Andaluzja posiada ponad 800 kilometrów wybrzeża, z czego najpopularniejsze to Costa del Sol, Costa de la Luz i Costa de Almería.

Atrakcje turystyczne

Andaluzja oferuje turystom wiele atrakcji, zarówno historycznych, jak i kulturowych. Do najpopularniejszych należą:

Sewilla – stolica Andaluzji, znana z bogatej historii i kultury. W mieście znajdują się liczne zabytki, w tym katedra, Alcazar i Archivo General de Indias.

Granada – miasto, w którym znajduje się Alhambra, jeden z najsłynniejszych zabytków muzułmańskiej Hiszpanii.

Cordoba – miasto, w którym znajduje się Mezquita, jedna z największych katedr na świecie.

Málaga – miasto położone na wybrzeżu Costa del Sol, znane z pięknych plaż i życia nocnego.

Nieruchomości Malaga – sprawdź naszą ofertę >>

Jerez de la Frontera – miasto znane z flamenco i wyścigów konnych.

Andaluzja to region o bogatej historii, kulturze i pięknych krajobrazach. Jest to idealne miejsce na wypoczynek, zwiedzanie i poznawanie hiszpańskiej kultury.

Polacy pokochali Hiszpanię
Polacy nie tylko coraz częściej odwiedzają Hiszpanię w celach turystycznych ale również coraz więcej inwestują w nieruchomości. W III kwartale 2023 osiągnęliśmy w tym względzie dziewiąte miejsce wśród wszystkich inwestorów zagranicznych wyprzedzając tym samym m. in. Amerykanów czy Szwedów.

Więcej informacji w naszym poprzednim wpisie pt. Polacy w pierwszej dziesiątce kupujących w Hiszpanii.

Źródło:
Registradores de España: https://www.registradores.org/

 

Compare listings

Porównać