Malaga drugim najlepszym miejscem na świecie dla cyfrowych nomadów

Malaga drugim najlepszym miejscem na świecie do pracy zdalnej dla cyfrowych nomadów

Malaga drugim najlepszym miejscem na świecie dla cyfrowych nomadów do pracy zdalnej

Malaga została drugim po Dubaju najlepszym miejscem na świecie dla cyfrowych nomadów, wynika z nowej ankiety opublikowanej przez Bloomberg. Zbadano takie czynniki jak klimat, ceny wynajmu i łączność z innymi krajami.

Uznanie to podkreśla rosnącą atrakcyjność hiszpańskiego miasta jako centrum technologicznego i biznesowego. Odkąd pandemia skłoniła nas do przejścia na pracę hybrydową, wielu menedżerów szuka nowych miejsc w różnych częściach świata, często w ciepłych nadmorskich miastach z łatwo dostępnymi lotniskami.

Badanie przeprowadzone przez Savills wykazało, że Malaga jest drugim najlepszym miejscem na świecie dla menedżerów cyfrowych nomadów. Miasto ma doskonały klimat, jest dobrze skomunikowane z setkami krajów dzięki międzynarodowemu lotnisku Pablo Ruiz Picasso, a także oferuje rozsądne czynsze i bardzo dobrą jakość życia. Czynniki te przyczyniły się do tak wysokiej pozycji Malagi w rankingu.

Pojawienie się Malagi na scenie technologicznej jest częściowo spowodowane ciągłym napływem międzynarodowych firm, czego godnym uwagi przykładem jest Google. Ta amerykańska międzynarodowa firma technologiczna wkrótce otworzy swoje centrum cyberbezpieczeństwa w południowej Hiszpanii. Malaga przewyższa wszystkie miasta pod względem jakości życia.

Bernardo Quintero, założyciel Virus Total i zdecydowany zwolennik obecności Google w Maladze, zwrócił uwagę na znaczenie tego uznania na X (dawniej Twitter). Podkreślił: „Málaga po raz pierwszy wejdzie do światowego rankingu miast dla obcokrajowców w 2023 roku i wystrzeli prosto na drugie miejsce! Tylko Dubaj jest wyżej, ale pod względem jakości życia Malaga go przewyższa”.

Malaga drugim najlepszym miejscem na świecie do pracy zdalnej dla cyfrowych nomadów

Wyniki badania klasyfikują 20 rynków jako szczególnie atrakcyjne dla pracowników zdalnych. W badaniu Savills Malaga uzyskała ogólną ocenę 32,38 na 35 możliwych. Miasto wyróżniło się pod względem jakości życia, uzyskując wynik 10,38, wyższy niż jakakolwiek inna analizowana destynacja. Pomimo ciągłego wzrostu czynszów w Maladze, pozostają one w zasięgu pracowników zdalnych, o czym świadczy wynik 5,26 w badaniu.

Barcelona na siódmym miejscu

Podczas gdy Malaga jest blisko Dubaju w rankingu, Miami zajmuje trzecie miejsce, częściowo dzięki połączeniu niskich podatków, niższych czynszów i popularnych plaż. W pierwszej dziesiątce znalazły się także Abu Zabi, Lizbona, Barbados, Barcelona, Palma, Algarve (Portugalia) i karaibska wyspa Saint Lucia.

 

Źródło:
https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-08-16/dubai-leapfrogs-lisbon-as-best-spot-for-globetrotting-executives#xj4y7vzkg

https://inspain.news

 

Compare listings

Porównać