Targi w Maladze: dziesięć atrakcji, których nie możesz przegapić

Malaga - targi i atrakcje

Targi w Maladze: dziesięć atrakcji, których nie możesz przegapić

Pokazy pirotechniczne i dronowe, miejska pielgrzymka, oświetlenie bramy, muzyka, tradycje… Targi w Maladze są pełne niezapomnianych chwil, które na zawsze pozostaną w pamięci.

Targi w Maladze, które w tym roku odbywają się od 12 do 19 sierpnia, każda edycja obfituje w wyjątkowe chwile. Playa de la Malagueta, El Real i centrum miasta to kluczowe miejsca, w których można przeżyć to święto. Gastronomia, kultura i tradycja, pokazy świetlne, muzyka… Oto dziesięć doświadczeń, których nie można przegapić podczas wakacji.

Fajerwerki i pokaz dronów
Chociaż targi oficjalnie rozpoczynają się w sobotę, 12 sierpnia, to już w piątek, 11 sierpnia, plaża La Malagueta staje się centralną sceną imprezy. Odbywa się tam tradycyjny już pokaz piromuzyczny, do którego co roku dodawana jest funkcja świetlna, w której biorą udział setki dronów, które będą wyświetlać obrazy targów i miasta.

Malaga fireworks

Pielgrzymka miejska
W sobotę 12-go odbędzie się miejska pielgrzymka do bazyliki Santa María de la Victoria, patronki miasta. Burmistrz Malagi przekaże flagę stolicy chorążemu, który zaniesie ją do stóp Matki Boskiej w towarzystwie pielgrzymów, jeźdźców i wozów. Po przybyciu do świątyni nastąpi ofiarowanie kwiatów i msza święta.

Malaga

Proklamacja i zapalenie fasady
Już drugi rok z rzędu uroczyste rozpoczęcie Targów w Maladze odbywa się w Real Cortijo de Torres i będzie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę na scenie znajdującej się w głównym wejściu, które zostanie później włączone. Zapłon jest jednym z najbardziej wyjątkowych momentów targów. Tysiące żarówek oświetli na tydzień odtworzoną fasadę Palacio de la Aduana, siedziby Muzeum Malagi.

Malaga proclamation

Skosztuj specjałów gastronomicznych na targach
Szynka, ser, smażone bakłażany z miodem, smażona ryba, siekany pomidor, sałatka z pieczonej papryki lub sałatka z Malagi to tylko niektóre z najpopularniejszych potraw na targach. Do tego musimy dodać dobre połączenie z lokalnymi winami w tradycyjnej degustacji win (zobaczysz ją zawieszoną na szyi wielu osób z Malagi). Oczywiście należy pić z umiarem.

Koncerty na ulicy
Ulice i place w centrum Malagi stają się improwizowanymi scenami, na których można cieszyć się licznymi koncertami na żywo . Plaza de las Flores lub Plaza del Obispo to tylko niektóre z tych miejsc. Puby w mieście są również otwarte do późna, dzięki czemu można cieszyć się najnowszą muzyką.

Malaga concerts

Zespoły Verdiales
Calle Larios jest miejscem spotkań różnych zespołów verdiales, które występują na targach. Grupy przechodzą ulicami centrum, interpretując różne utwory. Można je również zobaczyć w Real.

Malaga verdiales

Verdiales, uznane za niematerialne dziedzictwo kultury w Hiszpanii, to chłopskie fandangos grane i tańczone przez grupy, w których można zobaczyć gitary, skrzypce, lutnie, cymbały i tamburyny, a ubrania komponentów wyróżniają się kolorowymi kapeluszami pełnymi luster, kwiatów, wstążek lub koralików.

Przejażdżka konna
Real Cortijo de Torres to miejsce, w którym można doświadczyć targów zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Dwie z najbardziej uderzających aktywności w tej przestrzeni w ciągu dnia to jazda konna i powożenie, które są tak samo związane z tradycją, jak i kolorem. Ponadto można tu zobaczyć typowe stroje targowe, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Malaga jazda konna

Typowy strój
Na targach w Maladze tradycją jest ubieranie się w typowe andaluzyjskie stroje. Dla nich sukienka flamenco, a dla nich krótka sukienka . W strojach damskich wyróżniają się hafty i motywy kwiatowe, kropki i kolory. Do tego musimy dodać szale, kwiaty, grzebienie i kolczyki. W przypadku mężczyzn, kapelusz, szelki, biała koszula i szarfa, wraz z tradycyjnymi spodniami i kurtką.

Atrakcje w wesołym miasteczku
Najmłodsi członkowie rodziny (i nie tak mali) mają do dyspozycji dużą przestrzeń w Realu, gdzie znajdują się atrakcje dla dzieci. Diabelskie młyny, koniki, maty, loterie, stoiska, na których można kupić słodycze… Jest w czym wybierać!

Malaga dla dzieci

Ponadto dzień po zakończeniu targów odbywa się „Dzień Dziecka”, a atrakcje wesołego miasteczka (lub małe rzeczy, jak nazywają je miejscowi) będą otwarte ze specjalnymi cenami.

Alternatywnie
Jeśli oprócz korzystania z targów chcesz mieć inne pomysły na spędzanie czasu, Malaga oferuje szeroką gamę alternatyw. Od zwiedzania najbardziej charakterystycznych zabytków, takich jak Alcazaba, zamek Gibralfaro, teatr rzymski lub katedra; do 40 muzeów, malowniczych dzielnic – takich jak Soho, El Palo lub Pedregalejo- i 14 kilometrów plaż, zarówno miejskich, jak i oddalonych od miasta.

Malaga atrakcje

Ponadto w tym roku Malaga świętuje Picassa w 50. rocznicę jego śmierci, więc w mieście będzie można znaleźć wystawy i działania w ramach obchodów Picasso 1973-2023.

Źródło: visita.malaga.eu

Compare listings

Porównać