Marbella – raj dla rowerzystów

Marbella - raj dla rowerzystów

Marbella – raj dla rowerzystów

W ostatnich latach Marbella przeszła znaczącą transformację, aby lepiej dostosować się do potrzeb rowerzystów. Stale rozbudowywana jest przepiękna nadmorska promenada Paseo Marítimo, powstają kolejne trasy rowerowe i piesze. Marbella stawia na ekologiczne podejście do transportu a także na wygodę dla mieszkańców i turystów.

Marbella – obszary przyjazne pieszym i rowerzystom

Marbella podejmuje odważne kroki w kierunku stworzenia środowiska przyjaznego dla pieszych, co naturalnie przynosi korzyści rowerzystom.

Urocze Stare Miasto w Marbelli, charakteryzujące się wąskimi uliczkami i zabytkową architekturą, jest teraz głównie zamknięte dla ruchu samochodowego, umożliwiając rowerzystom odkrywanie jego urokliwego piękna w spokojnym i bezpiecznym tempie. Przyjazna dla rowerzystów atmosfera Marbelli przyciąga także rodziny z dziećmi. Wiele obszarów zostało zaprojektowanych z myślą o rodzinach, z gładkimi, bezpiecznymi ścieżkami dla dzieci.

Co więcej, obszary mieszkalne, takie jak Nueva Andalucia i Sierra Blanca, zapewniają wiele stref dla pieszych, które umożliwiają rowerzystom bezpieczną jazdę i dostęp do wielu udogodnień bez konieczności prowadzenia samochodu.

Marbella będąc miejscem przyjaznym pieszym i rowerzystom, stawia promowanie idei ekologicznego transportu. Podejście to widać w planowaniu urbanistycznym i w powstającej cały czas infrastrukturze rowerowej.

Władze miejskie wprowadziły wiele udogodnień dla rowerzystów również na ulicach przeznaczonych dla ruchu samochodowego. W wielu miejscach wprowadzono ulice jednokierunkowe, pierwszeństwo dla rowerzystów czy oznakowanie pionowe i poziome na asfalcie.

Marbella stale inwestuje w tworzenie wydzielonych pasów, zapewniających rowerzystom bezpieczne poruszanie się. Ponadto w całej Marbelli rozmieszczone są stojaki na rowery, stacje napraw i stacje wypożyczania rowerów, dzięki czemu mieszkańcy, jak i turyści mają łatwy dostęp do tego ekologicznego środka transportu.

Paseo Marítimo – piękna nadmorska promenada

Paseo Marítimo,  nadmorska promenada, przeszła niezwykłą modernizację, dzięki czemu jest idealną trasą dla rowerzystów. Dzięki szerokim, dobrze utrzymanym ścieżkom można jeździć rowerem wzdłuż Morza Śródziemnego. Trasa liczy 27 km, oferując możliwość relaksującej przejażdżki rowerem wzdłuż wybrzeża. Zapewnia także wygodny dostęp do praktycznie wszystkich głównych obszarów Marbelli, w tym San Pedro de Alcántara, Puerto Banus, Marbella Golden Mile i Marbella Centre.

Marbella Bike Promenade

Obecnie trwają prace nad kolejnym odcinkiem Paseo Marítimo w rejonie Las Chapas , trasa pomiędzy barem na plaży El Laurel a hotelem Don Carlos, odcinek liczący 4 km niedługo będzie gotowy do połączenia z resztą nadmorskiego szlaku rowerowego.

Marbella – łatwe i wymagające trasy rowerowe

Dzięki ulepszonej infrastrukturze rowerowej zwiedzanie okolicy miasta Marbella jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Można cieszyć się jazdą na rowerze po parku przyrody Sierra de las Nieves lub rozpocząć podróż rowerową w malowniczych wioskach Ojén i Istán.

Dla bardziej doświadczonych rowerzystów czeka wymagająca przejażdżka drogą Ojén i Istán, skąd rozprześcierają się przepiękne widoki na La Concha i Morze Śródziemne. Trasa liczy ponad 90 km. Na tym odcinku wymagany bardzo dobry poziom sprawności.

Ponadto do dyspozycji pozostaje również trasa Puerta Verde de Marbella, która umożliwia rowerzystom przejechanie z Nueva Andalucía aż do górzystej Rondy.

Wycieczki E-Mountain Bike z przewodnikiem

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o zwiedzaniu gór i białych wiosek Hiszpanii na rowerze, ale wiesz, że twoje nogi nie są w stanie sprostać kilkudziesięcio-kilometrowemu wyzwaniu w górzystym terenie, Marbella oferuje również wypożyczalnie górskich e-rowerów.

Przy niewielkim wysiłku wyruszysz na przygodę u podnóża Sierra Blanca, aby móc bezpiecznie cieszyć się pięknem gór i zobaczyć miejsca, do których wcześniej mogli dotrzeć tylko najsprawniejsi i najsilniejsi rowerzyści.

Marbella e-bike

Dobrym pomysłem jest wynajęcie profesjonalnego przewodnika, który poprowadzi Cię tradycyjnymi szlakami do dziewiczych białych wiosek, takich jak Istan, gdzie możesz napić się kawy lub szybkiego drinka i poznać tradycyjny andaluzyjski styl życia. Następnie, z powrotem na rowerach, aby odkryć piękno śródziemnomorskiego lasu i cieszyć się spektakularnymi widokami przy powrocie do Marbelli, Puerto Banus i do Morza Śródziemnego.

Compare listings

Porównać