Marbella – najlepsza europejska destynacja 2024 roku

Marbella - najlepsza europejska destynacja 2024 roku

Marbella – najlepsza europejska destynacja 2024 roku

Z radością ogłaszamy, że Marbella, perła hiszpańskiego wybrzeża Costa del Sol, została ogłoszona najlepszym miejscem do odwiedzenia w Europie w 2024 roku! To ogromne wyróżnienie dla naszego pięknego miasta, które słynie ze swoich słonecznych plaż, luksusowych hoteli i bogatej oferty kulturalnej.

To wspaniałe wyróżnienie jest tym cenniejsze, że Marbella pokonała między innymi takie potęgi turystyczne jak Monako, Malta, czy chociażby portugalska Madera.

Marbella została doceniona między innymi za takie czynniki jak jakość życia, zrównoważony rozwój, całoroczną ofertę kulturalną, wzrost popularności w sieciach społecznościowych i międzynarodową rozpoznawalność.

Ponadto Marbella została również doceniona za: 5-gwiazdkowe wakacje, Golf, Wellness, Plaża, Relaks, Zakupy, Kulinaria, Aktywności na świeżym powietrzu, Natura, Romantyczny wypad, Rodziny.

 

Marbella - European Best Destination 2024

Ponad milion podróżnych ze 172 krajów wzięło udział w głosowaniu na najlepsze miejsca w Europie, najlepsze wypady do miast w Europie, ale także najlepsze wypady na łono natury w Europie, najpiękniejsze słoneczne wakacje w Europie, najlepsze wakacje kulturalne i gastronomiczne, niezależnie od tego, czy podróżują w parze, z rodziną czy samotnie, aby odkryć piękno i bogactwo Europy.

Marbella, Hiszpania – miejsce numer jeden!

Marbella to najpiękniejsze, najbardziej słoneczne i ekskluzywne miejsce w Europie, ale także jedno z najlepszych miejsc do gry w golfa w Europie i jedno z najlepszych miejsc dla smakoszy lub osób uzależnionych od zakupów.  Marbella jest preferowaną 5-gwiazdkową destynacją dla podróżnych w 2024 roku.

Gdziekolwiek golfiści zdecydują się zagrać, będą mogli cieszyć się najwyższej klasy polami golfowymi, z których wiele oferuje panoramiczne widoki na góry i Morze Śródziemne, a także delektować się napojami po rundzie lub posiłkiem w dobrze wyposażonych klubach.

Warto wybrać się na gastronomiczną wycieczkę po tym kochającym jedzenie andaluzyjskim mieście, które może zaspokoić każdą zachciankę kulinarną, zapewnić świetne widoki i atmosferę.

Dzięki trzem restauracjom wyróżnionym gwiazdką Michelin serwującym doskonałą kuchnię oraz setkom mniejszych restauracji serwujących wszystko, od kuchni śródziemnomorskiej i tajskiej po paellę i soczyste lokalne tapas, soczyste jedzenie jest główną częścią uroku Marbelli. Co więcej, z ponad 300 gwarantowanymi słonecznymi dniami w roku, posiłki na świeżym powietrzu na plaży lub pod gwiazdami są praktycznie gwarantowane.

Marbella - European Best Destination 2024

Marbella ma wszystko, czego potrzeba, aby zadowolić najbardziej wymagających podróżników. Gdy raz zasmakujesz łagodnego stylu życia w Marbelli, już wiesz, że wrócisz.

Najlepsze europejskie destynacje 2024 – pełny ranking

Odkryj 20 najczęściej wybieranych destynacji (spośród ponad 500), którym przyznano tytuł „Najlepszych Europejskich Destynacji 2024”.

Dlaczego warto kierować się tą listą?
European Best Destinations to prestiżowa organizacja, która od lat promuje turystykę w Europie. Ich coroczne zestawienie uwzględnia nie tylko piękno i atrakcyjność danego miejsca, ale także jego dostępność, infrastrukturę turystyczną oraz opinie podróżnych.

European Best Destination - logo

 1. Marbella, Hiszpania
 2. Monako
 3. Malta
 4. Genewa, Szwajcaria
 5. Batumi, region Adżara, Gruzja
 6. Ryga, Łotwa
 7. Madera, Portugalia
 8. Florencja, Włochy
 9. Londyn, Wielka Brytania
 10. Reykjavik, Islandia
 11. Lège-Cap-Ferret, Nowa Akwitania, Francja
 12. Siena, Włochy
 13. Wyspa Ponza – Włochy
 14. Porto-Vecchio, Korsyka, Francja
 15. Region winiarski Szampanii, Francja
 16. Wyspy Owcze
 17. Sirmione, Lombardia, Włochy
 18. Piran, Słowenia
 19. Newquay, Kornwalia
 20. Thassos, północne Morze Egejskie, Grecja

Źródłó:
https://www.europeanbestdestinations.com/european-best-destinations-2024
https://www.forbes.com/sites/ceciliarodriguez/2024/02/07/best-places-to-visit-in-europe-in-2024-marbella-tops-list-by-european-best-destinations

 

 

Compare listings

Porównać