Dlaczego inwestowanie w Maladze to rozsądny wybór?

Malaga inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w Maladze

Jeśli chodzi o inteligentne wybory inwestycyjne, Malaga jest miastem, którego nie można przeoczyć. Dzięki strategicznej lokalizacji na wybrzeżu Costa del Sol w południowej Hiszpanii, Malaga oferuje wiele istotnych powodów, dla których warto rozważyć ją jako miejsce inwestycji.

Rynek wynajmu przeżywa boom

Według ostatnich statystyk okazuje się, że obcokrajowcy wolą długoterminowo wynajmować swój nowy dom niż go kupować. Stwarza to wysoki popyt na mieszkania na wynajem z atrakcyjnymi udogodnieniami.W ciągu ostatnich 5 lat ceny wynajmu wzrosły o 16,9% w Maladze, a w centrum Malagi o 28,9%. Wybór nieruchomości z udogodnieniami potrzebnymi nowoczesnemu właścicielowi domu jest bardzo ograniczony, a przestrzeń do budowy jest bliska zeru w centrum Malagi.

Malaga na światowej mapie technologicznej

Wiele międzynarodowych korporacji, które decydują się oprzeć część swojej działalności na Maladze, to światowej klasy firmy technologiczne. Duże firmy, takie jak Google i Vodafone itp. zakładają biura w Maladze. To świetna wiadomość, ponieważ nie tylko powstają nowe miejsca pracy, ale także zwiększa się popyt na wynajem długoterminowy. Według słów jednego z guru w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, w wywiadzie dla El Español, Sergio de los Santos (szef innowacji i laboratorium w Telefónica Cybersecurity & Cloud Tech) komentuje, że „Malaga jest już europejską stolicą cyberbezpieczeństwa i może stać się stolicą światową”. Wszystkie te wiadomości oznaczają, że bez wątpienia coraz więcej inwestorów i osób prywatnych koncentruje się na Maladze i okolicach.

Prognoza wzrostu liczby ludności dla Malagi do 2037 r.
Narodowy Instytut Statystyki (INE) opublikował najnowsze prognozy dotyczące liczby ludności do roku 2037, które plasują Malagę w TOP 5 hiszpańskich miast o największym potencjale. Prognozy te plasują Malagę na piątym miejscu wśród prowincji o największym wzroście liczby ludności w całym kraju: zwiększy się ona o prawie 283 000 mieszkańców (16% w ujęciu proporcjonalnym), co stawia ją na granicy dwóch milionów mieszkańców. Zgodnie z prognozami przedstawionymi przez INE, Malaga będzie odpowiedzialna za prawie 60% wzrostu liczby ludności Andaluzji w ciągu najbliższych piętnastu lat i w tym czasie zrówna się pod względem liczby ludności z Sewillą.

Malaga kandydatem na gospodarza międzynarodowej wystawy w 2027 r.
Na początku października 2022 r. Malagę odwiedziło BIE (Międzynarodowe Francuskie Biuro Wystaw), które było bardzo podekscytowane projektem przedstawionym przez stolicę Costa del Sol. W słowach przewodniczącego Komitetu Wykonawczego BIE, Alain Berger skomentował, że „potencjał Malagi jest imponujący i gwarantuje sukces”, dodając, że „Malaga jest kompletnym miastem, które łączy w sobie wszystkie niezbędne cechy”. Wraz z Malagą w finale znalazły się 4 inne miasta: Phuket (Tajlandia), San Carlos de Bariloche (Argentyna), Belgrad (Serbia) i Minnesota (USA), a ostateczna decyzja zostanie podjęta wkrótce. 

Dobrze prosperująca gospodarka i stały wzrost w Maladze
Dobrze prosperująca gospodarka Malagi i stały wzrost sprawiają, że jest to atrakcyjna perspektywa dla inwestorów. Miasto doświadczyło znacznego rozwoju w ostatnich latach, koncentrując się na sektorach takich jak turystyka, technologia i energia odnawialna. Ta dywersyfikacja stworzyła stabilną i odporną gospodarkę, która oferuje liczne możliwości inwestycyjne w różnych branżach.

Malaga – najlepsze alternatywne miasto na świecie

Źródło: Dane dotyczące rynku wynajmu na podstawie developments.es

Nieruchomości do kupienia w Maladze >>

Compare listings

Porównać