Dlaczego Amerykanie wybierają Hiszpanię?

Dlaczego Amerykanie wybierają Hiszpanię?

Liczba Amerykanów mieszkających w Hiszpanii w latach 2019-2021 wzrosła o 13%, wynika z raportu rządu hiszpańskiego. Zakup lub mieszkanie w domu za granicą wymaga pewnego poziomu bogactwa, biorąc pod uwagę koszty nie tylko nieruchomości, ale także podróży zagranicznych.

Coraz więcej Amerykanów przybywa do Hiszpanii na dłużej, czy to jako tzw. cyfrowi nomadzi pracujący za granicą czy też chcąc cieszyć się nowym życiem na emeryturze.

Liczba Amerykanów mieszkających w Hiszpanii wzrosła o 13% w latach 2019-2021, a sprzedaż domów Amerykanom wzrosła o 88% od pierwszej połowy 2019 r. do pierwszej połowy 2022 r. według Generalnej Rady Notarialnej w Hiszpanii.

Wśród grup emigrantów kupujących lokum w tym skąpanym w słońcu kraju, Amerykanie płacą drugą najwyższą, po Duńczykach sumę, czyli do 2 837 euro, (3 119 USD) za metr kwadratowy.

Warto wspomnieć, że ceny apartamentów i domów stale rosną a mimo to rośnie też zainteresowanie przeniesieniem się na stałe do słonecznej Hiszpanii.

Wzrost zainteresowania przeprowadzką do Hiszpanii w USA jest świetnie widoczny, jeśli prześledzimy popularność wpisywania w wyszkukiwarce google frazy „moving to spain”.

Popularność frazy „moving to spain” w wyszukiwarce google wzrosła ponad trzykrotnie od roku 2018.

 

Dlaczego Amerykanie wybierają Hiszpanię?

Mieszkańcy Florydy Region najbardziej zainteresowany przeprowadzką do Hiszpanii, kolejne najbardziej zainteresowane stany to Waszyngton i Colorado.

Dlaczego Amerykanie wybierają Hiszpanię?

Dlaczego akurat Hiszpania?

Istnieje wiele powodów, dla których Hiszpania okazuje się być najpopularniejszym celem podróży w Europie.

Koszty utrzymania
Koszty życia w Hiszpanii (z wyłączeniem czynszu) są o prawie 34% niższe niż w USA.

Opieka zdrowotna
Hiszpański system opieki zdrowotnej jest uznawany przez Światową Organizację Zdrowia za jeden z najlepszych na świecie. Kraj ten charakteryzuje się jedną z najwyższych na świecie średnią długością życia.

Bezpieczeństwo
Amerykanie czują się dużo bezpieczniej na starym kontynencie.

Klimat
Urok Hiszpanii a w szczególności regionu Costa del Sol, tkwi w idyllicznym śródziemnomorskim klimacie. Region ten, charakteryzujący się dużą ilością słonecznych dni przez cały rok (ponad 320!), stanowi wyraźny kontrast w porównaniu z niektórymi częściami Stanów Zjednoczonych, szczególnie obszarami narażonymi na ostre zimy i ekstremalne warunki pogodowe.

Gastronomia
Znana na całym świecie świetna kuchnia, owoców morza, ryb, świeżych owoców i warzyw oraz jakość żywności jest niezrównana.

Styl życia
Ludzie w Hiszpanii nie spieszą się, celebrują każdą chwilę i cieszą życiem. Jest to jakże dalekie od stresującego i zbyt szybkiego stylu życia w USA. W Hiszpanii ludzie pracują, aby żyć, a nie żyją, aby pracować. Cenią sobie przyjaźnie i panuje tu prawdziwa radość życia.

Bliskość Stanów Zjednoczonych
Lotnisko w Maladze oferuje bezpośrednie loty do wielu dużych miast w Stanach Zjednoczonych. Ułatwia to obywatelom USA podróżowanie tam i z powrotem, aby odwiedzić rodzinę i przyjaciół. Ułatwia także obywatelom USA przejście na emeryturę na Costa del Sol i nadal możliwość regularnego odwiedzania swojego kraju.

Podatki
Kwestie podatkowe to kolejny czynnik, dzięki któremu część osób może zostać przyciągnięta do Hiszpanii ze względu na potencjalnie korzystniejsze warunki podatkowe.

O tym że rząd Andaluzji zachęca do inwestycji w nieruchomości i znosi podatek od majątku pisaliśmy tutaj:Edukacja

Bardzo wysoki poziom edukacji i duża ilość świetnych prywatnych szkół o których pisaliśmy w artykule „Edukacja w Marbelli – przewodnik po najlepszych międzynarodowych szkołach prywatnych.

i wszystko inne…
Hiszpania ma bogatą i starożytną historię, romantyczne zamki, niesamowite miasta, wspaniałe plaże, góry i przyrodę oraz więcej fiest, niż można by sobie zamarzyć… Hiszpania naprawdę ma to wszystko!

Compare listings

Porównać