Costa del Sol na dobrej drodze do pobicia historycznego rekordu trzech milionów noclegów w czerwcu

Costa del Sol na dobrej drodze do pobicia historycznego rekordu trzech milionów noclegów w czerwcu

Eksperci ds. turystyki twierdzą, że w oparciu o liczbę rezerwacji z wyprzedzeniem, prowincja Malaga jest na dobrej drodze do pobicia historycznego wyniku z 2019 r. sprzed pandemii.

Costa del Sol i prowincja Malaga przygotowują się na ponad trzy miliony gości nocujących w czerwcu, przewyższając dane sprzed pandemii.Tegoroczna ogromna liczba turystów rozpoczęła się od historycznego tygodnia wielkanocnego, po którym nastąpił rekordowy kwiecień, a następnie wyprzedany długi weekend świąteczny 1 maja, a teraz eksperci turystyczni są przekonani, że liczby w czerwcu przekroczą 3 045 546 noclegów odnotowanych w tym samym miesiącu w 2019 roku.Różne stowarzyszenia pracodawców zgodziły się z ekspertami z sektora turystycznego Costa del Sol, że pomimo wzrostu cen o 10-20%, w tym miesiącu do regionu przybędzie więcej turystów niż w rekordowym czerwcu 2019 roku.Stowarzyszenie hotelarzy Costa del Sol (Aehcos) spodziewa się zapełnienia 85% łóżek, czyli o 2% więcej niż w 2019 roku. Dodano, że rezerwacje na ten miesiąc są również o 4% wyższe niż rezerwacje odnotowane w tym samym miesiącu 2022 roku.

Najpopularniejsze kierunki podróży
„Prognozy na sezon letni są optymistyczne, ale rentowność obiektów i średni przychód brutto na pobyt gościa muszą być uważnie obserwowane i monitorowane, co określi ewolucję sektora” – podkreślił komitet wykonawczy Aehcos. Najpopularniejszymi destynacjami są Torremolinos, Mijas, Benalmádena, Fuengirola i Nerja.Właściciele domów wakacyjnych również zgłaszają stały napływ rezerwacji, choć andaluzyjskie stowarzyszenie budownictwa turystycznego (AVVA-Pro) nie dysponuje jeszcze szczegółowymi danymi na temat poziomu obłożenia.

Kempingi
Kempingi w prowincji, które w ubiegłym roku przekroczyły o 5% liczbę sprzed pandemii, już drugi tydzień z rzędu wywieszają znaki informujące o ich zapełnieniu.Prezes przedsiębiorców z branży, Emilio Domingo, powiedział: „w tym sezonie robimy taką samą prognozę, że w czerwcu będziemy zapełnieni w 90%, a na kolejne dwa tygodnie nie będzie więcej dostępnych miejsc noclegowych”.

Sektor hotelarski
Wzrost liczby rezerwacji można przypisać zarówno sile turystyki międzynarodowej, jak i zainteresowaniu Hiszpanów odkrywaniem własnego kraju.Prezes prowincjonalnego stowarzyszenia biur podróży, Sergio García, powiedział: „będzie to lato absolutnego powrotu do normalności, w którym wszystkie ograniczenia zostały wyeliminowane, a wszystkie rynki reagują intensywnie. Mieszkańcy Malagi znów podróżują, a USA i Ameryka Południowa, wraz z Azją, odzyskują swoją dynamikę”.

Sektor hotelarski również spodziewa się, że boom turystyczny zaowocuje rekordową liczbą miejsc pracy i wzrostem sprzedaży. Mahos wskazał, że spodziewają się rekordowej liczby osób, które zostaną zatrudnione w czerwcu tego roku, o 10% więcej wakatów, a także spodziewają się wzrostu obrotów, chociaż powiedzieli, że rentowność przedsiębiorstw nadal cierpi z powodu skutków pandemii.

Plażowe bary chiringuito już zauważają wzrost liczby międzynarodowych turystów, zwłaszcza Holendrów. Manuel Villafaina, prezes stowarzyszenia przedsiębiorców plażowych z Costa del Sol i Andaluzji, powiedział: „na pewno będziemy mieli lepsze lato niż w 2019 roku. Najlepszą lekcją, jaką dała nam pandemia, jest to, że musimy żyć z dnia na dzień i cieszyć się każdą chwilą. Po pandemii ludzie zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest maksymalne wykorzystanie każdej chwili. I to jest zauważalne”.

Źródło:
Pilar Martínez
Malaga
SUR in English
surinenglish.com

Compare listings

Porównać